• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Κακό ξεκίνημα για τον Αστέρα.....

Ξεκίνημα με το αριστερό για την ομάδα του Αστέρα Νικαίας η ομάδα του Σπύρου Ρούσσου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι xάνοντας δυο κλασικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με το πρωταγωνιστική τον Χατζηλάρη στο 27’ και στο 29’.Στο τέλος κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Πετράκη Μάνθο στο 30’.στο 42’ μετά από αδράνεια της άμυνας ο Ηρακλής Πειραιά εκμεταλλεύτηκε το κενό της άμυνας και ισοφάρισε σε 1 - 1 με τον Αλιάγα το οποίο ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πειραιά μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με πρωταγωνιστή τον Τσαλατσανη στο 60 ’ – 65’ γύρισε το παιχνίδι 3 – 1.Ο Ηρακλής δεν σταμάτησε εκεί εκμεταλλεύτηκε τα πολλά κενά της άμυνας του Αστέρα και σκόραρε στο 82’ με τον αλιαγα και στο 87’ με τον τσαλατσανη οποίος έκανε και το προσωπικό του χατ – τρικ που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τσιβιλής, Σισμανίδης, Σπυράτος(45'Μπαλούρδος), Παπαδόπουλος Σ.(75' Δραμιτινός), Πιερράκος, Κουτσολιάκος, Πετράκης Γ., Ατματζίδης Σ., Πετράκης Μ.(80'Καρλαφτόπουλος Γ.), Ατματζίδης Γ., Χατζηλάρης