• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Φλύαρη υπεροχή και αναποτελεσματικός στο σκοράρισμα

Πρώτη καλή φάση στον αγώνα για την ομάδα μας πραγματοποιήθηκε στο 11’ με τον Πετράκη Μάνθο ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ατματσίδης μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα πέρασε πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Ξυλία ,άλλη μια καλή φάση στον αγώνα μετά από σέντρα του Πετράκη Μ. ο Πετράκης Μάριος πετάχτηκε στον κενό χώρο αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. Η πρώτη καλή φάση για τους φιλοξενούμενους πραγματοποιήθηκε στο 20’ μετά από εκτέλεση κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του Πειραιά ο Στέφα έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ για να έρθει ένα λεπτό αργότερα ο Πετράκης Μάνθος (21’) μετά από καθετή μπαλιά του Ατματσίδη να ανοίξει το σκορ.
Η ομάδα μας προσπάθησε να βάλει και δεύτερο γκολ με τον Πετράκη Μάριο (26’) , Στο (30’)ο καλάκος προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Ένα λεπτό αργότερα ο Νίνι Συνεργάστηκε με τον Νασκιντασβίλη αλλά δεν έπιασε καλά το σουτ που επιχείρησε. Το μονό που κατάφερε ο Α.Ο.Πειραιά πριν πάνε οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο ήταν μια κεφαλιά αλλά ο Σωπιάδης μπλόκαρε σταθερά.Στην επανάληψη οι δυο προπονητές ανακάτεψαν την τράπουλα κάνοντας αλλαγές .Στο (51’) πρώτη καλή φάση για το δεύτερο ημίχρονο για τον Αστέρα μετά από σέντρα του Πετράκη Μάνθου ο Καρλαφτόπουλος Γίαννης σε κενή εστία δεν έπιασε την κεφαλιά όπως θα ήθελε .Στο (72’) ήρθε η ισοφάριση για τον Α.Ο.Πειραιά με τον Στέφα. Στο (79’)αποβλήθηκε ο Μανιάτης με δεύτερη κίτρινη σε αντικανονικό μαρκάρισμα. Ο Αστέρας πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ στο (80’) με τον Πετρακη Γιάννη.Μετά το γκολ ο Αστέρας κλείστηκε πίσω για να κρατήσει το υπέρ του σκορ και να φύγει με τους τρεις βαθμούς αλλά ο Μπαταούκας στο (87’) είχε άλλη άποψη με κεφαλιά έκανε το 2 – 2 το οποίο και ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ:Σωπιάδης,Μακρής Σ.(92' Μακρής Γ.)Κουτσολίακος,Καρλαφτόπουλος Χ.,Παπαδόπουλος,Πετράκης Γ.,Νασκιντασβίλη,Νίνι(45'Καρλαφτόπουλος Γ.)Πετράκης Μ,Ατματσίδης,Πετράκης Μαρ.(70' Μπατιστάτος)

Α.Ο.ΠΕΙΡΑΙΑ:Ξύλιας,Μπαχατουρής(45'Καραβασιλειάδης),Στέφα,Δεναξάς,Μπακαούκας,Ζίνου,