• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Άργησε αλλά τα κατάφερε στο τέλος

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να σπάσει την αντίσταση ενός αξιόλογου αντίπαλου όπως ήταν η Πίνδος
Πρώτη Καλή φάση για τον αστέρα ήρθε στο 11’με τον Νίνη που σε σουτ που επεχείρησε πέρασε άουτ. Ένα λεπτό αργότερα ο Σαγίακος έδωσε προβάδισμα στους Φιλοξενούμενους οι όποιοι αγωνιζόντουσαν από την αρχή της αναμέτρησης με ένα παίκτη λιγότερο. Ο αστέρας προσπάθησε να ισοφαρίσει στο 20’ με τον Πετράκη Μάνθο αλλά σε σουτ που επιχείρησε η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι ενώ τέσσερα λεπτά και πάλι με τον ίδιο παίκτη έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Έξι λεπτά αργότερα ο Δραμιτινος έχασε ευκαιρία η κεφαλιά που έπιασε πέρασε άουτ. Άλλο ένα σουτ στο 33’ και πάλι με τον Πετράκη Μανθο και πάλι η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και κτυπάει στο δοκάρι. Τρία λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Καναρίδης επιχείρησε σουτ αλλά η μπάλα πέρασε έξω.
Στην επανάληψη ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά και μόλις στο 49’ ο Πετράκης Γιάννης δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα μας, στο 69’ηρθε η λύτρωση για τον Αστέρα με τον Νίνη να βρίσκει δίκτυα μετά από αδράνεια της άμυνας της Πίνδου. Στο 70’ ο Ατματσίδης Στέφανος τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας για ένα έρθει ένα λεπτό αργότερα μετά από εκτέλεση πέναλτι ο Πετρακης Γίαννης να κάνει το 4 – 1.Το μόνο που κατάφερε να πάρει η Πίνδος από τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ήταν ένα πέναλτι στο 82’ που εκτέλεσε ο Κωνσταντάκης αλλά ο Σωπιαδης είπε όχι για να μείνει το τελικό σκορ 4 – 1.

Αστέρας Νικαίας: Σωπιάδης,Σισμανίδης,Κουτσολίακος,Καρλαφτόπουλος,Παπαδόπουλος(72’Μακρής),Δραμιτινός, Πετράκης Γ.,Νίνη(70’Τζώρτζης),ΠετράκηςΜ.,Ατματσίδης, Νασκιντασβίλη(45’Πετράκης Μαρ.)

Πίνδος:Κωνσταντάκης,Πιταράκης,Γαρυφαλίδης,Απαλίδης,Δήμα,Μπουτσικάκης,Καναρίδης,Σαγίακος, Χαρίτος,Παπαδόπουλος