• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Ήθελε αλλά δεν μπόρεσε..

Μόλις στο 6’ η πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα μας το σουτ που επιχείρησε ο Ρέζος πέρασε έξω. Ένα λεπτό αργότερα προσπάθησε να απαντήσει ο Ηρακλής αλλά το σουτ πέρασε λίγο έξω. Στο 21’ ο Μιχαλακόγλου το σουτ που επεχείρησε βγήκε έξω ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ρέζος έδιωξε λανθασμένα με το κεφάλι με συνέπεια το σουτ που επιχείρησε o Στεφανίδης να χτυπήσει το δεξί δοκάρι .Στο 27’ ο Πετράκης βγήκε τετ-α-τετ αλλά τον πρόλαβε ο τερματοφύλακας. Στο 43’ ήταν η καλύτερη φάση για την ομάδα μας σε σουτ που επιχείρησε ο Σισμανίδης αλλά ο Κουμανάκος έδιωξε στην γραμμή. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 53’ έγινε το 0 – 1 με τον Μεταξά η ομάδα μας διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή Ντουμιτρέσκου για οφσάιντ με αποτέλεσμα να αποβληθεί ο Πετράκης με δεύτερη κίτρινη. Ο αστέρας προσπάθησε να απαντήσει μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μακρής, ο Δραμιτινός από πλεονεκτική θέση δεν έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε έξω. Στο 67’ο Τσαλατσάνης έκανε το 0 – 2 για να έρθει ο Αλιάγας να σφραγίσει την νίκη. Το τελικό αποτέλεσμα έκανε ο Μπαλαμουτάκης με εκτέλεση πέναλτι.

Αστέρας Νικαίας:Τσιβιλής,Μακρής,Κουτσολίακος(71’ Βρανάκης),Μακαρώνας(65’ Πιερράκος) ,Παπαδόπουλος,Δραμιτινός,Σισμανίδης,Ατματσίδης,Πετράκης,Νασκιντασβίλη,Μιχαλάκογλου (77’Μυλωνάς)

Ηρακλής Πειραιά: Παλαμουτάκης, Λύκος Β., Κουμανάκος, Βελίσαρης, Κυπουρός, Λύκος Ν., Στεφανίδης, Τσαλατσάνης, (80’ Παραγιός), Αλιάγας, Γύγκλας (65’ Ποταμήτης, Μεταξάς (75’ Λεφτάκης)