• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Λύγησε στο τέλος ο λαβωμένος αστέρας...

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και μόλις το 2’ ακυρώθηκε γκολ του Πετράκη σε θέση οφσάιντ. Στο 7’ και πάλι με πρωταγωνιστή τον Πετράκη ο όποιος πέρασε τον τερματοφύλακα και από πλεονεκτική θέση η μπάλα πέρασε έξω. Η πρώτη καλή φάση για τους Νεαπολίωτες πραγματοποιήθηκε στο 11’ μετά από μια καλή ενέργεια των παικτών των γηπεδούχων. Στο 35’ μετά μια καθετή μπαλιά του Ρέζου ο Ζαμπέτακης βγήκε τετ-α-τετ με τερματοφύλακα αλλά η μπάλα βγήκε άουτ, δύο λεπτά αργότερα ήταν σειρά να απαντήσουν οι γηπεδούχοι αφού εκμεταλλεύτηκαν το λάθος του Δραμιτινόυ αλλά ο Μούγιος το σουτ που επιχείρησε πέρασε έξω .Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0 - 0 .

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν το πάνω χέρι των κινήσεων και μόλις στο 48’ και πάλι με τον Μούγιο αλλά το σουτ που επεχείρησε πέρασε λίγο έξω. Ενώ στο 52’ ο Σιμιτζής μετά από ασταθή απόκρουση του Τσιβιλή η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1 – 0.στο 75’ και πάλι με τον Σιμιτζή πρωταγωνιστή έγινε το 2 – 0 για να έρθει ο Παπαλεξάνδρου στο 87’ να γράψει το τελικό  3 – 0 .

Α.Ε.Νεάπολη::Παναγιώτου, Τζόρτζος (89’ Μπολάκης), Τριαντάφυλλος, Δημήττρης, Αντωνόπουλος, Πατζόπουλος, Παπαλεξάνδρου, Σιμιτζής, Μούγιος, Παρασκευαίδης, Νεοχωρίτης

Αστέρας Νικαίας:Τσιβιλής,Σπυράτος,Κουτσολίακος(77'Μυλωνάς),Παπαδόπουλος,Μακαρώνας, Δραμιτινος(68'Μακρής),Σισμανίδης,Ατματσίδης,Πετράκης,Ρέζος,Ζαμπετάκης