• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Η συνήθεια που έγινε λατρεία

Με τύχη και αποφασιστικότητα ο Αστέρας εάν και για ένα ακόμα παιχνίδι έμεινε πίσω στο σκορ απέσπασε ισοπαλία κόντρα στους Σαλαμινομάχους. Το γκολ για τους Σαλαμινιώτες πέτυχε με ωραίο πλασέ ο Λεκάκης στο 30’. Στην επανάληψη και πάλι με τους φιλοξενούμενους στο 47’σουτ του Λαμπρινού από φάουλ η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μιχαήλου. Στο 51’ ο Αστέρας έφερε το παιχνίδι στα ίσια μετά από κόρνερ του Πετράκη ο Παναγιώτου αφύλακτος με κεφαλιά έκανε το 1-1. Οι Σαλαμινιώτες θα μπορούσαν να πάρουν και την νίκη στο 80’ και πάλι με εκτέλεση φάουλ του Λαμπρινού και μετά από ασθενείς απόκρουση του Μιχαήλου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Έτσι Παρέμεινε το τελικό 1 -1. Το θετικό είναι ότι ο Άγγελος Σκανάτοβιτς έδωσε λεπτά συμμετοχής για πρώτη φόρα του Τζοπανάκη και Δερβένη.