• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ /1-3 (Φιλικό Παιχνίδι)

Την ήττα γνώρισε χθες ο Αστέρας στο φιλικό προετοιμασίας με τους Σαλαμινομάχους με 3-1. Οι Σαλαμινιώτες ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 7’ με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Λαμπρινού  να καταλήγει στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει  Τάκου. Στο 26’ ο Λεκάκης διπλασίασε τα τέρματα  για τους Σαλαμινιώτες μετά από τραγικό λάθος της άμυνας. Το 0-3 έκανε ο ίδιος παίκτης  και πάλι από λάθος της άμυνας στο 50'. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Μαρινάκης μετά από ασίστ του Ρήγου. Ο Αστέρας θα μπορούσε να βάλει και δεύτερο τέρμα  στο 84’μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Αλειφέρης  ο  Μάλλης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα  χτύπησε  στο δοκάρι .

Ατομικό Πρόγραμμα ακολούθησαν οι τραυματίες Ψυχίδης, Πετράκης Μάνθος, Καραφάνταλος ενώ για Επαγγελματικούς λόγους έλλειπε ο Λάλος, Σωπιάδης Θανάσης, Σωπιάδης Θοδωράς, Δερβένης, Γανάς, Κούτρας, Λαγκαδάς, Πετράκης Γιάννης, Χρυσαφίτης

Την Κυριάκη η ομάδα μας δίνει το τελευταιό φιλικό με τον ΑΟΑΔ στις 9:00 π.μ

1ο ημίχρονο: Τάκος, Μαρινάκης, Γαβαλάς, Μέξης, Δεσσύλας, Υφαντίδης, Μάλλης, Κυραννού, Μαυρουδής, Πετράκης Μαρ., Βεκρής
2ο ημίχρονο : Μιχαήλος, Νασκιντασβίλη, Αθανασιάδης, Μπατζέκος, Υφαντίδης, Δεσσύλας, Αλειφέρης, Γκιόκας, Ρήγος Ο., Παναγιώτου, Καζερός