• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 4-0(φιλικό Παιχνίδι)

Μετά από ένα καλό παιχνίδι ο Αστέρας κέρδισε την Σπίθα Νίκαιας με 4-0 και έκανε την πρώτη του νίκη μετά απο τέσσερα φιλικά που έχουν πραγματοποιηθεί.Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν ο Μπατζέκος στο 13' μετά απο εκτέλεση κόρνερ και αναμπομπούλα στην περιοχη των φιλοξενούμενων,27' με πολυ όμορφη κάθετη μπαλιά του Πετράκη Μάριου πρός τον Πετράκη Μάνθο όπου με ώραιο σουτ στην κλειστή γωνία διαμόρφωσε το 2-0,45' μετά απο κούρσα απο τα δέξια του Νασκιντασβίλη και με παράλληλη μπαλιά στον Καζερό με πλασέ έκανε το 3-0.Στο 52' Κέρδισαν πέναλτι οι φίλοξενούμενοι αλλα απέκρουσε ο Τάκος.Το Κερασάκι στην Τούρτα έβαλε ο Υφαντίδης στο 73' μετα από σέντρα του Δέσσυλα που με ώραιο κοντρόλ βγήκε τετ α τετ με τον Φωτάκη για να διαμορφώσει το τέλικο σκορ.

Ευχαριστημένος έμεινε o Άγγελος Σκανάτοβιτς από την διάθεση των ποδοσφαιριστών και από την αγωνιστική κατάσταση τους ενόψει κυπέλλου με τον Δία Κορυδαλλού.

1ο ημίχρονο:Μιχαήλος, Νασκιντασβίλη, Γαβαλάς, Μπατζέκος, Ψυχίδης, Μαρινάκης, Πετράκης Μαρ., Παναγιώτου, Λάλος, Πετράκης Μαν., Βεκρής
2ο ημίχρονο:Τάκος(66' Σωπιάδης Θ.), Φωτιάδης, Αλειφέρης,Δεσσύλας, Μεξης, Γκιόκας, Μάλλης Μαυρουδής, Κυραννού(68' Σωπιάδης Θ.) , Υφαντίδης, Καζέρος