• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΘΗΣΕΑΣ 1-1 (Πρώτο φιλικό)

Ισόπαλο ήρθε το πρώτο φιλικό της νέας χρονιάς την ομάδας μας με την αντίστοιχη του Θησέα με σκορ 1-1. Ο Αστέρας θα μπορούσε να έχει αύξηση τον δίχτυ του σκορ εάν σε τέσσερις περιπτώσεις η μπάλα δεν κτύπαγε στο δοκάρι στο 28’με τον Παναγιώτου, στο 61’με τον Μαυρούδη που στην επαναφορά σε κενή εστία ο Καζερός έκανε το 1-0,Καραφάνταλο στο 78’ και στο 81’ με τον Πετράκη Μαρ.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 74’ το τελικό 1-1 διαμορφωσέ ο Τσώνης στο 90+
Πολύ δύσκολες οι συνθήκες, αφού επικρατούσε πολύ ζέστη και ο διαιτητής διέκοπτε το παιχνίδι για 1’ λεπτό στο μέσο του κάθε ημίχρονο για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

Στο 1ο ημίχρονο έπαιξαν: Τάκος, Μέξης(31'Μπατζέκος), Ψυχίδης, Αθανασιάδης, Νασκιντασβίλη ,Μαρινάκης, Γκιόκας, Αλειφέρης, Παναγιώτου, Βεκρής, Πετράκης Μαν.
Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν: Μιχαήλος, Γαβαλάς, Μαυρούδης, Μπατζέκος, Υφαντίδης, Μαρινάκης(55'Σωτήρη), Ρήγος Ο., Πετράκης Μαρ., Πετράκης Γ., Καραφάνταλος, Καζερός(55’Κυραννός)