• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Τριπλό χτύπημα στο Σ.Ε.Φ

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά χάνοντας πολλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Στο 25’ ο Σισμανίδης έκανε το 0 – 1 ,το χατζηκυριάκειο προσπάθησε να απάντηση στο 27 ‘ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω. Στο 28’ μετά από σουτ του πετράκη Μ. έδιωξαν την μπάλα στην γραμμή. Στο 32’ σουτ για την ομάδα του Πειραιά διπλή απόκρουση του τερματοφύλακα μας . Στο 34 ‘ ο Πετράκης Μ. έκανε το 0 – 2 για την ομάδα μας.
Στο 36’ άλλη μια χαμένη ευκαιρία με τον χατζηλάρη για να τριπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα μας. Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο τέμπο για την ομάδα μας στο 55 ‘ μετά από εκτέλεση φάουλ ο χατζηλάρης με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο έξω. Το τελικό σκορ έκανε στο 62’ ο πετρακης Μ. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πειραιά δεν έκανε ούτε μια ευκαιρία.

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟ:Καραλής,Γκανατσίος,(46'Σταυρκόπουλος),Αρβανίτης,Δίπλας,Τσερεγγουνης,Βιτάλης(60'Καπετανακης)Γκααντάροβ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ:Σωπιάδης,Μακρής(67'Καρλαφτόπουλος)Κουτσολίακος,Παπαδόπουλος,Πιερράκος,Πετράκης Ι.,Σπανόπουλος(77'Ζαμπετάκης),Σισμανίδης(80'Μυλωνάς),Πετράκης Μ.,Δραμιτινός,Χατζηλάρης