• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Ατσάλινο Πείσμα και Αστεριώτικη Ψυ

Ματς ακατάλληλο για καρδιακούς διεξήχθη στο γήπεδο του Κορυδαλλού ανάμεσα στον τοπικό ΑΟ και τον Αστέρα Νίκαιας, το οποίο και ολοκληρώθηκε με το εντυπωσιακό 3-3!!!.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι (στο ντεμπούτο του Δημήτρη Βουτσινά) ευτύχησαν να πάρουν το μάξιμουμ από τα λάθη της οπισθοφυλακής μας και να προηγηθούν με 3-1 χάρη στα γκολ των Καστρινόπουλου (18’,29’) και του Μάρθα στο (34'). Προσωρινά είχαμε ισοφαρίσει με τον Μάριο Πετράκη στο (20’λεπτό) με δύσκολο πλασέ σε κενή εστία. Στο δεύτερο μέρος είδαμε ένα τελείως διαφορετικό παιχνίδι. Ο Κώστας Βάρσος ανακάτεψε την τράπουλα με τρεις αλλαγές και τα... τρικ του έπιασαν τόπο, μιας και υπήρχε μόνο ο Αστέρας στο γήπεδο!! Δεν ήταν ποδοσφαιριστές, αλλά μαχητές, πραγματικά λιοντάρια... Ήταν θέμα χρόνου να μειώσουμε και το καταφέραμε χάρη στο γκολ του Χατζηλάρη στο 65’ λεπτό. Η πίεση μας γινόταν ολοένα και μεγαλύτερη, με τους Κορυδαλλιώτες να αμύνονται με νύχια και με δόντια. Ωστόσο, ο Ιωάννου έμελλε να αποβεί ο "ήρωας" της ομάδας μας, καθώς με σουτ... οβίδα πέντε λεπτά πριν το φινάλε, έγραψε το 3-3. Θα λέγαμε πως ήταν ισοπαλία με γεύση νίκης, ωστόσο η κλασική ευκαιρία που είχε ο Ιωάννου στο 89' μας αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση, αλλά και μια αίσθηση υπερηφάνειας για τους παίκτες μας που έκαναν κατάθεση ψυχής στον αγωνιστικό χώρο του Κορυδαλλού.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Μαρινάκης, Καραουλάνης (46’ λ.τρ. Τσέκερης), Καραθεόδωρος (58’ Μπουλές), Δασκάλακης, Νικολάτος, Καστρινόπουλος, Κατσακούλας, Μάρθας (74’ Λεκάκης), Βέττας, Χατζηλίας.