• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Πολύ βροχή στο Παντελής Νικολαΐδης

Κάτω από καταρρακτώδη βροχή ξεκίνησε το παιχνίδι στο «Π. Νικολαΐδης» ανάμεσα στην ομαδα μας και τον Πυθαγόρα που βρήκε τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 3-1.
Πάντως ο κακός αγωνιστικός χώρος δεν βοήθησε να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο, ενώ δυστυχώς τραυματίστηκαν και δυο παίκτες στο 75' . Ο γκολκίπερ Γιαβρής του Πυθαγόρα και ο επιθετικός Χατζηλάρης.
Μόλις στο 11' ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε το σημείο του πέναλτι για την ομάδα μας το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα ο Χατζηλάρης για να κάνει το 1-0. Στο 20' οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή φάση για να ισοφαρίσουν όμως δεν τα κατάφεραν. Επτά λεπτά αργότερα όμως ο Φωτεινάκης έφερε το παιχνίδι στα ίσα.
Στο 31' η ομάδα μας έχασε σημαντική ευκαιρία να προηγηθεί και πάλι, με την μπάλα να περνάει μόλις άουτ . Στο 43' ο Τσάγκο έκανε το 1 – 2 για τον Πυθαγόρα, ενώ στην επανάληψη όπου δεν είχε και πολλές φάσεις ο Κάγκαλης στο 78' ύστερα από λάθος της άμυνας σφράγισε τη νίκη για τους Περαματιώτες .

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ:Σωπιάδης,Σπυράτος,Σταυριόλ,Κουτσολίακος,Παπαδόπουλος(90' Ρέζος)Πετράκης Ι.,Σπανόπουλος(45'Δραμιτινός),Σισμανίδης,Πετράκης Μ.,Πετράκης Μαρ.,Χατζηλάρης(84' Μυλωνάς)

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ:Γιαβρής(82'Διαμαντόπουλος),Εκιζ'ογλου,Σπάρης,Ορφανίδης,Σπυριδάκος,Ντέμας, Αμπτελχάι,(82' Καγκαλής),Τσάγκο,Ιωσηφίδης,Φωτεινάδης( 76' Μαντάς),Σπυράκης