• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Σαρωτικός ο Αστέρας Νικαίας

Η ομάδα της Νίκαιας, έκανε την πρώτη της νίκη στο φετινό δύσκολο πρωτάθλημα της Γ' Πειραιά, καθώς δεν δυσκολεύθηκε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα απ’ τον Α.Σ.Κωφών και επικράτησε με 5 -0.Οι δυο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο μουδιασμένες, έκαναν λίγες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και τελείωσε με 1 -0 με σκόρερ τον χατζηλάρη στο 34’,στην μοναδική σχεδόν ουσιαστική επίθεση του αστέρα.Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο αστέρας μπήκε δυνατά ,πίεσε και δημιούργησε πολλές φάσεις προς το τέρμα των φιλοξενούμενων .Στο 56’ ο Πετράκης Μάνθος διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων με κεφαλιά. Ο Α.Σ.Κωφών πραγματοποίησε αλλαγές στην 11αδα και τα έπαιξε όλα για όλα. Ο αστέρας όμως εκμεταλλευτικέ τα κενά της άμυνας των αντιπάλων και με αντεπιθέσεις διεύρυνε το σκορ σε υψηλά επίπεδα. Ο Χατζηλάρης έκανε το 3 – 0 στο 67’ ενώ μετά από 5’ λεπτά στο 71’ ο ιδιος παίκτης έκανε το 4 – 0 ο οποιος πραγματοποίησε το δικό του προσωπικό Χατ –Τρικ….Σαν να μην έφτανε αυτό ,η ομάδα της Νίκαιας πέτυχε άλλο ένα γκολ στο 78’ με τον Πετράκη Μάνθο.Κακή η διαιτησία του Γεωργακόπουλου με πολλά λάθη οποίος αρνήθηκε να δείξει την άσπρη βούλα σε δύο περιπτώσεις ,για μια από κάθε ομάδα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τσιβιλής, Σισμανίδης,Μακρής(55' Σταυριόλ),Πιερράκος,Παπαδόπουλος Σ.,Κουτσολίακος,Πετράκης Ι.(66' Καρλαφτόπουλος Ι.),Μπαλούρδος,Ατματζίδης Σ.,Πετράκης Μ.(83' Ρόππας Π.), Χατζηλάρης